משקפי מולטיפוקל מה זה

משקפי מולטיפוקל הופיעו כפתרון רב-תכליתי עבור אנשים המתמודדים עם פרסביופיה, לקות ראייה שכיחה המשפיעה על היכולת להתמקד באובייקטים. משקפי ראייה אלה משלבים בצורה חלקה מרשמים שונים לעדשה אחת, ונותנים מענה לצורך בראייה ברורה למרחקים שונים.

משקפיים אלו מכונים גם לעתים קרובות בשפה המקצועית עדשות פרוגרסיביות, הן משקפי ראייה שנועדו לתקן ראייה למרחקים שונים. בניגוד לביפוקלים מסורתיים שיש להם קו גלוי המפריד בין מרשמים לקרוב לרחוק, עדשות מולטיפוקל כוללות מעבר הדרגתי, המספקות התקדמות חלקה מראייה למרחק בחלק העליון לראייה לקרוב למטה. החלק העליון מתקן ראייה למרחקים, בעוד החלק התחתון מותאם למשימות קריאה או תקריב, ואזור ביניים מסייע בשימוש במחשב או בפעילויות אחרות בטווח הביניים.

משקפיים מולטיפוקל בהתאמה אישית

התאמה אישית היא פן מרכזי של משקפי מולטיפוקל מודרניים, המאפשרת חווית תיקון ראייה אישית ומדויקת. אופטומטריסטים מתחשבים בגורמים כגון אורח החיים של האדם, דרישות העבודה וצרכי הראייה הספציפיים בעת יצירת עדשות אלו. תהליך ההכנה של משקפיים מולטיפוקל בהתאמה אישית כולל מיפוי הדרישות החזותיות של הלובש, וכתוצאה מכך התאמת עדשות המציעות ראייה ברורה על פני מגוון מרחקים. בשנים החאורנות טכנולוגיות עיצוב וייצור שיפרו את הדיוק של עדשות אלו, והבטיחו חדות ראייה אופטימלית לכל מרכיב.

ההתאמה האישית של משקפי המולטיפוקל משתרעת מעבר לעיצוב העדשה. בחירת המסגרת היא קריטית באותה מידה, מכיוון שהיא משפיעה על המיקום של אזורי העדשות במשקפיים. תווי הפנים של המרכיב והאופן שבו המשקפיים יושבים על האף משחקים תפקיד במקסום היעילות של עדשות המולטיפוקל. עם ההתקדמות בעיצוב המסגרת והחומרים, אנשים יכולים לבחור מתוך מגוון רחב של סגנונות שלא רק מתאימים להעדפות האסתטיות שלהם אלא גם משפרים את הנוחות הכללית והפונקציונליות של המשקפיים.

כמה עולים משקפי מולטיפוקל?

העלות של משקפיים כאלו עשויה להשתנות משמעותית בהתבסס על מספר גורמים. רמת ההתאמה האישית, סוג המסגרת שנבחרה ואיכות חומרי העדשה. עדשות מולטיפוקל בסיסיות עשויות להיות זולות יותר, בעוד שאפשרויות מתקדמים עם ציפויים מתקדמים, חומרים דקים יותר ותכונות נוספות יכולות לייקר את העלות.

בממוצע, משקפי מולטיפוקל יכולים לנוע בין כמה מאות שקלים למעל אלף שקל. כיסוי ביטוחי ותוכניות טיפול בראייה עשויות לסייע בקיזוז חלק מהעלויות הללו, מה שהופך את זה חיוני ליחידים לבחון את האפשרויות שלהם ולדון בשיקולים פיננסיים עם רופאי העיניים שלהם.

לפרטים ומידע נוסף על התאמת משקפי מולטיפוקל, השאירו פרטים בטופס צור הקשר באתר ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם. 

למידע נוסף מלאו פרטים

מאמרים נוספים