רטיות לעין עצלה

עין עצלה, הידועה מבחינה רפואית בשם אמבליופיה, היא מצב שבו עין אחת אינה מפתחת ראייה תקינה במהלך הילדות המוקדמת. זה מתרחש בדרך כלל כאשר המוח מעדיף עין אחת על פני השנייה, מה שמוביל להבדל משמעותי בראייה בין שתי העיניים. העין החלשה יותר, המכונה לעתים קרובות “עין עצלה”, עשויה שלא לקבל אותות חזותיים ברורים, מה שמפריע להתפתחותה התקינה.

הגורמים שיכולים לתרום להתפתחות עין עצלה

פזילה (אי-יישור עיניים): פזילה מתרחשת כאשר העיניים אינן מיושרות, כלומר אינן מצביעות לאותו כיוון. חוסר יישור זה יכול להוביל לכך שהמוח מעדיף עין אחת, ולגרום לאמבליופיה בעין השנייה.

שגיאות שבירה: שגיאות שבירה, כגון קוצר ראייה, רוחק ראייה (היפראופיה), או אסטיגמציה, עלולות לגרום לראייה לא שוויונית בין העיניים. אם לעין אחת יש ראייה טובה משמעותית מהשנייה, המוח עלול לדכא את הקלט מהעין החלשה יותר, מה שיוביל לאמבליופיה.

קטרקט או מצבי עיניים אחרים: מצבים החוסמים את הראייה בעין אחת, כגון קטרקט, יכולים לתרום לאמבליופיה. כאשר עין אחת חווה ליקוי ראייה משמעותי, המוח עשוי לתעדף את השימוש בעין הבלתי מושפעת.

גנטיקה: ישנן עדויות המצביעות על כך שקיימת נטייה גנטית לאמבליופיה. אם יש היסטוריה משפחתית של עין עצלה או בעיות ראייה אחרות, עשוי להיות שילדכם עלול להיות בסיכון גבוה יותר לעין עצלה, לכן רצוי לבדוק זאת בגיל צעיר.

התקופה הקריטית להתפתחות אמבליופיה היא בתקופת הילדות המוקדמת, בדרך כלל לפני גיל 7. זה כאשר מערכת הראייה מגיבה להתערבות ותיקון. אם אמבליופיה לא מתגלה ומטופלת מוקדם, המצב עלול להימשך בבגרות, והראייה בעין הפגועה עלולה שלא להתפתח במלואה.

ההסתייגות הקשורה לעין עצלה נובעת לרוב מתפיסות מוטעות חברתיות וסטיגמות סביב לקות ראייה. אנשים עם עיניים עצלות עלולים להתמודד עם אתגרים באינטראקציות חברתיות, מכיוון שמצבם לא תמיד ברור מיד. חוסר הנראות הזה עלול להוביל לאי הבנות ולחוסר אמפתיה כללי, להחמיר את תחושות הבידוד של הנפגעים.

רטיות לעין עצלה הן פדים מתקנים ולא פולשניים לעידוד השימוש בעין החלשה יותר, זאת על מנת לעורר את התפתחותה ולעזור להתגבר על פערים חזותיים בין שתי העיניים.

מה העלות של רטיות עבור עין עצלה

העלות של רטיות עבור עין עצלה עשויה להשתנות בהתאם לגורמים כגון מותג, כמות ותכונות. בדרך כלל, רטיות לעיניים המיועדות לעצימת עין אחת יכולים לנוע בין 100 שקלים לחבילה בסיסית לסביבות 200 או יותר עבור אספקה גדולה יותר. חלק מהרטיות לעיניים ניתנות לשימוש חוזר, בעוד שאחרים הם חד פעמיים וצריך להחליף אותם באופן קבוע.

חשוב לציין שבעוד שרטיות לעין עצלה יכולות להיות מרכיב חיוני בטיפול ובשיפור הראייה , הן בדרך כלל רק היבט אחד של תוכנית טיפול רחבה יותר. התערבויות אחרות עשויות לכלול עדשות מתקנות, טיפול בלייזר, ובמקרים מסוימים, ניתוח. העלות הכוללת של טיפול בעין עצלה יכולה להשתנות בהתאם לחומרת המצב ושיטות הטיפול הנבחרות.

לפרטים נוספים על רכישת רטיות לעין עצלה השאירו פרטים בטופס צור הקשר באתר ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם.

למידע נוסף מלאו פרטים

מאמרים נוספים